پنجره upvc,upvc,سفارش پنجره upvc | پنجره آفتاب


پنجره upvc,upvc,سفارش پنجره upvc | پنجره آفتاب

پنجره upvc

تاریخچه در و پنجره upvc

تاریخچه در و پنجره دوجداره ، به سال ۱۹۶۰ در اروپا بازمی گردد. تولید در و پنجره های دوجداره از سال۱۹۶۰ در کشورهای اروپایی آغاز شد ، به علت اینکه این نوع در و پنجره ها مزایایی زیادی دارند مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفت. از مزایای پنجره دوجداره می توان به تنوع در طرح و رنگ و مقاومت در برابر شرایط جوی متفاوت اشاره کرد. در ایران اولین بار در اواخر دهه ۵۰ واحد تولید پروفیل و ساخت در و پنجره upvc  احداث شد. با توجه به نیاز کشور به واحدهای مسکونی، تجاری و اداری و اهمیت به کارگیری مصالح مناسب و همچنین تأثیر بسیار زیادپنجره upvc با شیشه دوجداره در کاهش مصرف انرژی و عوارض خاص، هم اینک ایجاد واحدهای تولید پروفیل upvc و ساخت در وپنجره upvcو شیشه های دوجداره موردتوجه قرار گرفته است.

انواع پنجره upvc

یکی از فعالان بازار در وپنجره upvc  انواع این نوع پنجره را برای خبرنگار پیام ساختمان برشمرد و گفت:پنجره upvc  ثابت فولکس واگنی و دولته ازجمله انواع این نوع پنجره اند. وی افزود: پنجره ثابت از پرکاربردترین و مناسب ترین نوع پنجره های دوجداره است که چون ثابت است در آن از یراق آلات استفاده نمی شود و در مقایسه با دیگر انواعپنجره upvc کمترین آلودگی صوتی را دارد.

از دیگر مزایای پنجره ثابت این است که بهترین میزان دید را بدون مزاحمت فریم برای شخص ایجاد میکند. همچنین به خاطر فیکس بودن (fixed) یک نوع عایق در برابر گرد و خاک، سرما و گرماست. این مدل پنجره upvc  را می توان از پرمصرف ترین نوع پنجره upvc نام برد زیرا در تمامی مدل های ترکیبی استفاده می شود و به دلیل ثابت بودن آن در نواحی نورده به صورت دیواره نیز کاربرد دارد.پنجره upvc ثابت در ساخت آلاچیق بالکن و نیز محوطه های گلخانه ای و پاسیو بسیار پرکاربرد بوده و موارد استفاده زیادی دارد چراکه این نوع پنجره به دلیل ثابت بودن بالاترین درجه عایق را داراست. از دیگر موارد استفاده ازپنجره upvc ثابت در پوشش سقف های آلاچیق و مناطقی است که می خواهیم ضمن داشتن عایق رطوبت و گرما از نور کامل نیز بهره ببریم. بیشترین سهم راپنجره upvc  ثابت دارد.

پنجره upvc دوحالته

وی درباره این نوع پنجره گفت: بازشو این نوع ازپنجره upvc باز شدن روی دو محور افقی و عمودی با یک دستگیره است. این پنجره با توجه به اینکه در درون ساختمان قرار دارد اغلب درجایی نصب می شود که نیاز به جابه جایی هواست مانند آشپزخانه. با توجه به مکان قرارگیری این پنجره و بازشوی آن در هنگام باز و بسته شدن به فضای کمتری نیاز است و دارای امنیت بالا با توجه به یراق آلات به کاررفته در آن است. همچنین، مخفی و پنهان بودن یراق آلات زیر محور یا بازشو، قابلیت رگلاژ راحت، امنیت و راحتی در باز و بسته شدن توسط کودکان از دیگر مزایای آن است.

پنجره upvc فولکس واگنی این نوع از پنجره به دلیل یراق آلات خاص خود مصارف خاصی دارد و سیستم بازشویپنجره upvc به صورت ریلی و مانند ماشین های فولکس واگن است. مزایای آن باز شدن بازشو تا زاویه ۴۵ درجه، هنگام باز و بسته شدن هیچ فضایی اشغال نمی شود و دارای سه نوع مختلف اتومات، نیمه اتومات و معمولی است.

درباره مزیت بازشوی فولکس واگنی نسبت به بازشوی کشویی : یکی از مزیت های بازشوی فولکس واگنی این است که پنجره نسبت به مدل کشویی دارای فیتینگ بیشتری است و این قابلیت به این دلیل است که پنجره از چهارچوب خود کاملاً جداشده و بعد در ریل جانبی به روی لت ثابت قرار میگیرد.مهم ترین عوامل محبوبیت در وپنجره upvc با پروفیل های UPVC درباره مزایای پنجره upvc : سهولت در نصب پنجره برای ساختمان های نوساز و تعویض بدون تخریب در ساختمان های قدیمی، غیرقابل اشتعال و قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست به دلیل ساختار خاص شیمیایی، صرفه جویی قابل توجه در میزان مصرف انرژی به علت درزبندی کامل،عمر و دوام زیاد،عایق بسیار خوب در برابر انتقال گرما و سرما، رنگ ثابت و ماندگار (عدم نیاز به رنگ آمیزی)،بدون پوسیدگی و خوردگی ، سازگاری با هر نوع شرایط جوی، عدم وجود لرزش و انتقال صدا در شرایط وزش باد، نظافت آسان ازجمله دلایل محبوبیت این نوع پنجره است.

معایب در و پنجره upvc مواردی چون عدم مقاومت خمشی و کششی لازم، بازیافت نشدن مواد اولیه به صورت مناسب، نداشتن تنوع در رنگ، سنگین تر بودن نسبت به آلومینیوم به علت استفاده از تقویت کننده ها، و بالاخره دشواری تعمیر و اصلاح پنجره های یو پی وی سی از جمله معایب پنجره upvc  محسوب می شود.

قیمت در و پنجره upvc قیمت محصولات بر اساس نوع و شکل سفارش متفاوت است اما آنچه تعیین کننده اصلی قیمت است همانا هزینه های تولید به ویژه مواد اولیه است که این روزها متغیر است.  این صـنف ازجمله بخش هایی است که همچنان از سودآوری مناسبی برخوردار است و سرمایه گذار می تواند کارگاهی برای تولید به این بخش اختصاص دهد.  جای شگفتی است که برخی محصولات ایرانی از نوع مشابه خارجی آن گران تراست. پروفیل های ساخت ترکیه و آلمان به ترتیب گران تر از سایر پروفیل های موجود در بازار هستند.

چالش ها و مشکلات در و پنجره upvc

نوسانات نرخ ارز اصلیترین چالش تولیدکنندگان است.  چالش های تولید پروفیل یو پی وی سی: بازار به واردات احتیاج دارد و تابع نرخ ارز است. در گذشته واقعاً سخت بود چون اعتبارات اسنادی نیز نمی توانستیم دریافت کنیم اما در حال حاضر اوضاع کمی بهتر از قبل شده است. درباره رونق در تولید و فروش پنجره های دوجداره گفت: در حال حاضر که صنعت ساختمان با رکود مواجه شده، این رکود بر روی فروش محصولات ما نیز تأثیر گذاشته است و اگر صنعت ساختمان رونق پیدا کند کسب وکار ما نیز رونق پیدا خواهد کرد.

تماس